Menu:

OCENĚNÍ
Titul "ZÁBAVA ROKU" je interním oceněním části programu, která byla v proběhlém ročníku nejoblíbenější.
ZÁBAVA ROKU 2014
NOČNÍ HRA MÁGOVÉ
ZÁBAVA ROKU 2013
TANEČNÍ PODLOŽKY
ZÁBAVA ROKU 2012
TANEČNÍ PODLOŽKY
ZÁBAVA ROKU 2011
ULtimate ACtion
Hlasujte s námi a vyberte, která část programu si zaslouží titul ZÁBAVA ROKU 2015. Uzávěrka je 30. března 2016 a vyhlášení 18. dubna 2015 na reprezentačním plese Spofesta v Trhové Kamenici.
Miniaplikace 
Pokud se rozhodnete využít jednotlivých částí námi nabízeného programu na např. při Vašem pobytu v rekreačním areálu POSLŮV MLÝN, a nebo si chcete u nás objednat zážitkový den kdekoliv v ČR, můžete si na tento den vybrat z níže uvedených částí programu.
A ještě pro upřesnění. Do nabídky částí programu nepočítáme hry seznamovací, na odbourání ledů, důvěrové, apod. Podobné hry nasatzjeme během dlouhodobých akcí, a nebo během zážitkových dní - na "rozehřátí" před níže zmíněnými částmi programu.


Připravili jsme pro Vás noční hru, při níž se nejen řádně vydovádíte, ale kterou zároveň hodnotíme jako jednu z nejlepších her pro utužení kolektivu.
Rozděleni do družtev se stáváte kouzelnickými učedníky. a Vaším úkolem je hledat karty s kouzly (je jich celkem 20), naučit se vždy název kouzla a sestavu, která kouzlo vyvolává. To vše probíhá v jedné části lesa s použitím baterky. Jakmile se klouzlo naučíte, jdete druhou částí lesa, strašidelnou, už jen za svitu svíček, až dojdete do třetí části herní plochy a v té už na Vás čeká Velmistr, u kterého musíte splnit zkoušky. Jakmile získáte body za jedno dobře provedené kouzlo, můžete se stejnou cestou vrátit do první části lesa, kde se hledají karty s kouzly.
Pracuje se v týmu, který musí šlapat jak Švýcarské hodinky. A co je pro děti hodně těžké, u Velmistra smí mluvit pouze jeden člen týmu.
Běžně denní hru jsme "vytunili" o další prvky a udělali z ní noční specialitku.
POUŽITÝ MATERIÁL: herní karty s kouzly, nápovědné karty, svíčky, kostýmy Velmistra a jeho pomocníků, baterky, píšťalka...
VHODNÉ: jak pro děti, tak pro dospělé. Se školkovými dětmi a třeba prvňáčky hrajeme denní verzi této hry.

Pokud vás baví živá muzika, tajistíme na vaší akci písničkáře, skupiny folkové i rockové, vlastně od jakéhokoliv hudebního žánru. Hudební akce děláme jak pro poslech, tak pro tanec.
Navíc zajistíme i taneční i divadelní představení.
VHODNÉ: pro děti, mládež, dospělé, ale i pro seniory.

Možná by se mohlo zdát, že když jsou lanové překážky metr nad zemí, že to není nic zajímavého. Opak je však pravdou. Na nízkých překážkách se jak děti, tak dospělí mohou zbavit pocitu strachu z výšek, naučí se koordinaci pohybu a v neposlední řadě se sází na týmového ducha, neboť zatím co jeden (nebo dva) leze, tak ostatní jeho zdolávání překážky jistí.
POUŽITÝ MATERIÁL: lana, ráčny, karabiny, kladka, pavučina...
VHODNÉ: pro školky, základní i střední školy, dospěláky, firemní akce...

Střelecké aktivity jsou oblíbenou součástí programů. Při nich jednotlivec odhalí své další schopnosti a může je dále rozvíjet.
Střílíme z luku, foukačky, vzduchové pušky, vzduchové pistole a sportovního praku.
POUŽITÝ MATERIÁL: výše vyjmenované zbraně, diabolky, karbonové šípy, papírové terče, pěnová terčovnice na lukostřelbu, polystyrenová terčovnice na foukačku, kovové střelnice na vzduchovou pušku a pistoli.
VHODNÉ: pro děti všech věkových kategorií, pro dospělé i seniory. Se školkovými dětmi střílíme třeba jenom z foukačky a dětského luku.

V našich končinách stále ještě spíše neznámý sport, který si však pozornost zaslouží. Tchoukball je nejvíce podoben házené. Je to fyzicky náročný sport, vhodný pro spolupráci v týmu.
POUŽITÝ MATERIÁL: dvě odrážecí trampolíny, míče, rozlišováky...
VHODNÉ: pro děti od 9 let a pro dospělé.

Taneční podložky jsou výtečná pohybová hra, která si v naší zemi nevydobyla takovou pozornost, jakou si zcela jistě zaslouží. Je to hra takřka pro kohokoliv. A je jedno, jestli si jí zahrajete jen tak pro zábavu a nebo jste sportovec a zakomponujete jí do svého tréninkového plánu. Hra samotná totiž rozvíjí koordinaci pohybu, balanc, posiluje nohy a konec konců zlepšuje schopnost viděné přenášet do vlastního pohybu - tedy schopnost reakce. navíc, chcete-li se naučit celým tělem vnímat rytmus, pak jsou taneční podložky naprosto ideální pomůckou. O udržování štíhlé linie ani nemluvě.
U nás si tuto atrakci objednávají školy pro pobavení svých dětí něcím méně známým, ale i sportovní oddíly a taneční skupiny, jako tréninkovou dávku během svého soustředění v přírodě.
Hru projektujeme na plátno nebo zeď, kvalitně ji zvučíme a pro lepší zážitek při večerní produkci i osvětlujeme. Zapojujeme 4-8 podložek. To podle počtu účastníků.
POUŽITÝ MATERIÁL: 4-8 ks podložek, projektor, plátno, notebook, aktivní reproduktor, externí zvukovka, případně osvětlení a hromada kabelů..)
VHODNÉ: od 8mi let věku pro kohokoliv až po seniory - neb jsou nastavitelné obtížnosti.

Diskgolf je pohybově nenáročná hra, kterou bychom mohli spíše řadit mezi sporty. Chcete-li, netradiční sporty. Co se pohybu týče, odpovídá tato hra běžnému golfu, kde odpálíte a přesouváte se za míčkem, abyste opět odpálili. Tak je tomu i v Diskgolfu, jen místo hole a míčku používáte lítací talíř - Frisbee. Diskgolf je celosvětově známá hra, ale my vám představujeme vlastní verzi, která více náročnější na házecí techniku a přesnost hodu, a přitom méně náročná ekonomicky.
POUŽITÝ MATERIÁL: frisbee podle počtu účastníků, fábory, tužky a tabulky pro zapisování výsledků...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Proč nezakončit pobyt v přírodě nebo nějakou jednodenní akci tancovačkou? Nabízíme kvalitně ozvučenou a osvětlenou diskotéku.
Dovoluje-li to prostředí a situace, tak rádi děláme open air scénu.
Na přání zvládáme večer rozdělit na série a tyto proložit zajímavými soutěžemi.
POUŽITÝ MATERIÁL: přehrávač, výkonné aktivní repro., reflektory, paprskovače, laser, mlhovač, bublinkovač, bezdrátový mikrofon...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Lakros je hra, kterou vyvinuli severoameričtí indiáni. V průběhu let a napříč světem tato hra doznala mnoha podob, přičemž my Vás naučíme Lakros Český, ovšem s mírně upravenými pravidly, aby se lépe dbalo na bezpečnost a aby si zahráli i méně zdatní jedinci.
POUŽITÝ MATERIÁL: hole na Český lakros, míčky, branky, rozlišováky ...
VHODNÉ: pro děti od 9ti let, mládež i dospělé a seniory.

Známá vědomostní hra, kterou umíme ušít na míru přesně dle požadavků pro Vaší skupinu. Hru projektujeme na plátno nebo zeď. Soutěží proti sobě skupinky, ve kterých se hráči mohou mezi sebou radit.
POUŽITÝ MATERIÁL: notebook, projektor, plátno, bezdrátový mikrofon...
VHODNÉ: pro děti od 4.tříd, mládež i dospělé a seniory.

Známá vědomostní hra, kterou umíme ušít na míru přesně dle požadavků pro Vaší skupinu. Hru projektujeme na plátno nebo zeď. Soutěží proti sobě skupinky, ve kterých se hráči mohou mezi sebou radit.
POUŽITÝ MATERIÁL: notebook, projektor, plátno, bezdrátový mikrofon...
VHODNÉ: pro děti od 4.tříd, mládež i dospělé a seniory.

Noční hra z naší autorské dílny, během níž se po lese pohybujete pomocí baterek a odrazových sklíček. Vaše skupina si může navzájem zahrát jako jednotlivci, a nebo se rozdělit na drobná družstva.
Vašim úkolem je projít vytyčenou trasu během níž potkáváte kartičky s obrázky, které si musíte zapamatovat. Kdo si v cíli vybaví nejvíce obrázků, ten vyhrál. Zdánlivě jednoduchý úkol, ale nenechte se zmást. Na každém rohu vás může čekat překvapení, které vám může cestu k vítězství zkomplikovat.
POUŽITÝ MATERIÁL: baterky, odrazky, herní karty s obrázky...
VHODNÉ: pro děti (již od MŠ), mládež i dospělé a seniory.

Soutěže a hry, ve kterých se utkají družstva v netradičních (mnohdy až recesistických) disciplínách. Celé záležitosti může předcházet výroba vlajky, vymýšlení nástupu a pokřiku, atd. Vaše týmy se mohou utkat v souboji na skupinových lyžích, pásácích, s husími krky, bojovými bakulemi, letní metané, rytířských soubojích, zápasech v písku, a v mnohém dalším.
Disciplíny uzpůsobujeme prostředí, počtu účastníků a jejich věku a zdatnosti...
POUŽITÝ MATERIÁL: skupinové lyže, pásáky, bojové bakule, husí krky, míče, píšťalka, megafon, nebo ozvučení pro bezdrátový mikrofon, lana, rozlišováky, slalomové mety, bungeeruning, atd.
VHODNÉ: pro děti (již od MŠ), mládež i dospělé a seniory.

Není asi co psát o Karaoke. Snad jen, že vybíráme z téměř 2.000 skladeb...
POUŽITÝ MATERIÁL: notebook, projektor, plátno, osvětlení, bezdrátové mikrofony...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Další z netradičních sportů z naší autorské dílny. Jednoduchá hra na pravidla i ekonomickou náročnost, ovšem pozor, hra je dosti náročná na pohyb, jelikož rozhýbává tělo od hlavy až k patě. Hrajeme hru jednotlivců i týmů a to v několika modifikacích, včetně jedné dobrodružně-výpravné hry SHOGUN A JEHO DRUŽINA.
Naučíme Vás Ulac, který je mezi dětmi velmi oblíben a pro organizace je opravdu levnou záležitostí. Dodáme i schválené vhodné talíře - Frisbee. Naučíme vás turnajová pravidla.
POUŽITÝ MATERIÁL: frisbee, píšťalka, rozlišováky...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Naučíme Vás slaňovat ze skal i budov. Naučíme Vás jištění a spolupráci v týmu. Můžete si vyzkoušet prusíkování, a je-li vhodný terén a tedy i možnost, tak i základy lezení.
POUŽITÝ MATERIÁL: lana, sedací úvazky, karabiny, osmy,...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Je-li v blízkosti střediska, kde se právě rekreujete, rybník, nebo nádrž se stojatou vodou, nebo řeka s mírným proudem, pak Vás můžeme naučit jak se ovládají lodě. Malé děti, které ještě nezvládají pádlovat nebo veslovat, můžeme alespoň svézt.
POUŽITÝ MATERIÁL: čluny, lodě, pádla, vesty...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Několik set let stará hra jihoamerických indiánů. Tato hra se nejvíce podobá volejbalu. Úkolem hráčů je totiž dlaní, hřbetem ruky nebo předloktím odbít indiacu přes síť do pole soupeře...
POUŽITÝ MATERIÁL: síť, indiaca, píšťalka, rozlišováky...
VHODNÉ: pro děti od 12ti let, mládež a dospělé.

Noční hra Rangers z naší produkce není tentokrát hrou vzdělávací, naučnou, strašidelnou, atp. Tentokrát se jedná o hru bojovou. Celá skupina je rozdělena na dva týmy. Jednou jsou Rangeři (strážci parku), a druhou jsou pytláci, jejichž úkolem je pašovat zboží přes hranice, aniž by je Rangeři chytili. Hra je nejen zábavná, ale jde při ní o týmovou spolupráci a určení rolí v týmu...
POUŽITÝ MATERIÁL: baterky, krepáky, svíčky, píšťalka, "pašované zboží", tužka a papír pro rozhodčího...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Brembal je nutné si neplést s Dánským Bränballem. Ano, naše hra se nechala inspirovat, ale udělali jsme dosti změn v pravidlech tak, aby hra byla použitelné ve většině terénů, v jakémkoliv počtu hráčů (více než 6 na každé straně), jakémkoliv věku hráčů (hrajeme i s dětmi prvních tříd), atp.
Kdo nezná ani jednu z dosud zmiňovaných variant, jedná se o zjednodušenou verzi baseballu a softballu.
V každém případě je to hra, rozvíjející fyzické i psychické schopnosti, sportovního ducha, ale také smysl pro fair-play.
POUŽITÝ MATERIÁL: baseballová pálka, nebo tenisová raketa, lana, míčky, píšťalka, rozlišováky...
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.

Nejen, že si s Vámi množství her zahrajeme, ale naučíme Vás i jak správně a poutavě pravidla vysvětlovat, a navíc, jak hry rozlišovat dle účelu, pro který samotné hry hrajeme.
POUŽITÝ MATERIÁL: šátky, mince, párátka, míčky, deka, lana, kostky, papíry a tužky, atd.
VHODNÉ: pro děti, mládež i dospělé a seniory.